3. ЦСКА разгроми Локо (Сф) на "Армията" (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА разгроми Локо (Сф) на "Армията" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Армейците" надиграха тотално "железничарите" и постигнаха убедителна победа с 5:0

ЦСКА разгроми Локомотив (София) с 5:0 в мач от 19-ия кръг на родното футболно първенство. Срещата се игра на стадион „Българска армия“, а „армейците“ контролираха случващото се на терена по време на целия двубой и заслужено се поздравиха с убедителен успех. Два гола за ЦСКА отбеляза Мартин Петров, а по едно попадение добавиха Ивайло Чочев, Марсиньо и Емил Гъргоров.

Една от първите по-интересни ситуации на „Българска армия“ бе в 8-ата минута, когато Емил Гъргоров нанесе страхотен изстрел от дъгата на наказателното поле, но кълбото премина встрани от вратата. Резултатът бе открит в 12-ата минута, когато Марсиньо подаде към Мартин Петров, който с хубав удар прати топката неспасяемо в мрежата на гостите.

Една от малкото възможности за Локомотив в целия мач бе 4 минути по-късно – Гаел нанесе опасен изстрел към Томас Черни, който обаче бе на мястото си и спаси. До края на първата част „армейците“ контролираха случващото се на терена, а малко след като изтече половин час игра от първия съдийски сигнал, Мартин Петров пробва нов удар, но прати топката над напречната греда.

Авансът на ЦСКА се увеличи на два гола в 35-ата минута. „Армейците“ организираха страхотна продължителна атака, Марсиньо пусна към Милисавлевич, който центрира, а Чочев с глава забоде кълбото в мрежата. Последва хубав удар на Тодор Янчев, но топката прелетя встрани от вратата.

В 41-ата минута авансът на ЦСКА стана класически, след като Мартин Петров направи резултата 3:0. Милисавлевич проби добре отляво и центрира, а Петров с великолепен удар с левия крак забоде топката в мрежата, реализирайки втория си гол в мача. При резултат 3:0 в полза на домакините дойде и краят на първото полувреме.

През втората част „армейците“ отново доминираха и контролираха случващото се на терена. Малко след подновяването на играта Марсиньо пробва удар, но не намери целта. В 49-ата минута обаче бразилецът все пак обаче успя да се разпише, след като от няколко метра прати топката във вратата след центриране на Неманя Милисавлевич. Самият Милисавлевич можеше да отбележи 2 минути по-късно, но стреля неточно. В 55-ата минута Мартин Петров отправи нов хубав изстрел, но Галев бе на мястото си и отрази.

В 60-ата минута Петров бе много близко до хеттрик, след като нанесе удар след центриране от корнер в наказателното поле, но Том изчисти от голлинията. В 66-ата минута Маркиньос стреля от пряк свободен удар, но Томас Черни не бе затруднен и улови. Минута след това влезлият в игра през второто полувреме Григор Долапчиев направи сериозен пропуск – футболистът на ЦСКА се озова на добра позиция, сам срещу вратаря, преодоля го, но след това стреля встрани от вратата.

Петият гол за ЦСКА падна в 73-ата минута. Милисавлевич центрира в наказателното поле, Косоко нанесе удар с десния крак, а Гъргоров от непосредствена близост засече кълбото на празна врата. В 82-ата минута Гъргоров пробва прехвърлящ удар отдалеч, но не намери рамките на вратата, а малко след това и Долапчиев стреля неточно.

В последната 90-та минута от редовното време Локомотив можеше да достигне до почетен гол, след като Маркиньос се озова на добра позиция и нанесе изстрел, но Томас Черни спаси. В добавеното време на двубоя Косоко стреля хубаво към Галев, но вратарят на гостите отрази.

Така ЦСКА спечели с 5:0 и продължава да е на третото място, като вече е с актив от 35 точки. Локомотив (София) остава с 22 на деветата позиция.

В следващия кръг „армейците“ гостуват на Ботев (Пловдив), а „железничарите“ са домакини на Локомотив (Пловдив).

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия