3. ЦСКА с второ равенство в Холандия

ЦСКА с второ равенство в Холандия

"Армейците" записаха второ реми от по 1:1 - този път срещу белгийския Гент

ЦСКА записа второ равенство на лагера си в Холандия. "Армейците" завършиха 1:1 срещу белгийския Гент, след като три дни по-рано записа същия резултат срещу Криля Советов.

Рами Гершон изведе белгийците напред в резултата в 10-ата минута, а в 31-вата Тони Силва изравни.

Неофициален дебют за "червените" направиха Сендрино Мисиджан и Крисиян Супусепа. Мисиджан обаче напусна терена 10-ина минути преди края на двубоя със съмнения за контузия и с лед около дясното си коляно.

Двубоят започна по-добре за белгийците, които буквално натикаха българския отбор в собствената му половина в първия четвърт час. В 10-ата инута логично отбраната на ЦСКА не издържа на натиска и допусна гол.

След центриране от корнер, топката бе изчистена, но тя попадна в Гершон, който със силен шут от дъгата пред наказателното поле остави на място Стоян Колев.

В 31-вата, след груба грешка в отбраната на Гент, "армейците" изравниха. Белгийците не успяха да се ориентират при една атака на ЦСКА, топката бе центрирана към Маркиньос, който с глава свали за Силва и крилото на "червените" промуши топката под плонжа на двама бранители в синьо-бяло.

До края на двубоя единственият футболист на ЦСКА, който може да бъде отличен е вратарят Стоян Колев. Опитният страж на "армейците" спаси тима от загуба на няколко пъти с добрите си намеси.

Влезлият като резерва Еденилсон Бергонси също се опита да бъде активен. Бившият играч на Черно море на няколко пъти се опита да организира опасни атаки, но така и не се стигна до нещо опасни пред белгийската врата.

Следващата контрола на ЦСКА е на първи юли срещу Роял Уайт Стар Брюксел.

Най-интересното по минути:

90' Край на мача. ЦСКА завърши наравно 1:1 с Гент във втората си контрола в Холандия.

85' Петър Витанов също получава минутки за изява. Той се появява на мястото на Тони Силва.

82' Ново брутално влизане. Този път то е в краката на Еденилсон Бергонси. Съдията тук също не приложи цялата строгост на правилника и показа само жълт картон. И, разбира се, последва спречкване между няколко футболисти, което след няколко секунди бе последвано от взаимни извинения.

80' Сендрино Мисиджан напуска терена с лед на дясното си коляно и веднага е заменен от Браян Ереро.

78' ОТНОВО СТОЯН КОЛЕВ СПАСЯВА ЦСКА! Страхотна комбинация на белгийците изведе играч на Гент в перфектна позиция. Той потърси близкия ъгъл на Колев, но стражът на "армейците" отново демонстрира блестящ рефлекс.

77' След центриране от корнер в наказателното поле на ЦСКА нито един футболист не успя да играе с топката. След кратка суматоха, топката бе изчистена.

73' Галчев влиза на мястото на Карачанаков.

67' Иван Маркович влиза на мястото на Маркиньос.

64' Жълт картон за Маркиньос за невъздържана проява. Бразилецът с български паспорт изрита противник и правилно бе официално предупреден. След това пък прехвърчаха искри между двамата играчи, които бързо бяха успокоени от съотборниците си.

60' Изключително любопитна масова смяна за Гент в 60-ата минута. Старши треньорът на белгийците подмени цялата си единайсеторка 30 минути преди края на контролата.

Милисавлевич заменя Иван Стоянов, а Сендрино Мисиджан се появява на мястото на Апостол Попов.

57' ОТМЕНЕН ГОЛ НА ГЕНТ! Белгийците забиха втори гол във вратата на Стоян Колев, но той бе отменен заради нарушение в атака. Иначе попадението бе изключително красиво, като нападателят на белгийците успя да се разпише с ефектна задна ножица.

54' Дошлият от Черно море Еденилсон Бергонси заменя Ивайло Чочев.

53' Удар на Маркиньос от пряк свободен удар леко вдясно от вратата. Завърналият се в ЦСКА Маркиньос прати топката право в стената.

46' Дошлият на проби Кристиан Супусепа се появява след почивката на мястото на Пламен Крачунов.

18:05  Начало на второто полувреме.

45+2' Край на първата част. ЦСКА и Гент се оттеглят на почивка при резултата 1:1.

44' Опит за далечен удар на Иван Стоянов, но топката излиза в аут.

43' Опасен удар от пряк свободен удар към вратата на Стоян Колев, топката преминава покрай десния страничен стълб.

39' Опасни действия на Карачанаков. Халфът на "армейците" върна неразчетено топката към Стоян Колев, който обаче внимаваше и изпревари играч на Гент.

37' Много добро центриране на Карачанаков в наказателното поле на Гент. Бранител на белгийците обаче изчисти топката малко преди тя да стигне до Маркиньос.

34' НОВА ПРЕКРАСНА ИЗЯВА НА КОЛЕВ! След центриране в наказателното поле, Крачунов не успя да изчисти, играч на Гент стреля с глава отблизо, но стражът на ЦСКА бе затворил ъгъла си добре.

31' ГОООООЛ ЗА ЦСКА 1:1! ЦСКА изравнява резултата при първата си възмжоност. След разбъркване пред белгийската врата, Маркиньос чукна топката с глава към Тони Силва, който промуши топката между няколко бранители на Гент.

30' Остро влизане в краката на Венци Василев. Съдията се задоволи само с устно предупреждение.

26' Опит за удар на Карачанаков от границиата на наказателното поле, който обаче бе блокиран.

25' Далечен удар към Стоян Колев, покрай вратата.

22' За първи път от началото на мача играчите на ЦСКА се застояват в половината на Гент, но все още няма опасни положения пред белгийската врата.

15' Бившият играч на ЦСКА Иван Бандаловски е на трибуните и наблюдава контролата на ЦСКА.

13' Нова възможност за гент. Отново след центриране от корнер последва удар, този път с глава, но стражът на ЦСКА този път стигна бързо до топката и предотврати втори гол във вратата си.

10' ГОЛ ЗА ГЕНТ 1:0! След центриране от корнер, отбраната на ЦСКА успя да изчисти. Топката обаче попадна в непокрит играч на Гент, който от дъгата пред наказателното поле стреля силно с левия крак и прати топката в долния ляв ъгъл на Колев, който дори не помръдна.

7' ПРЕКРАСНА ИЗЯВА НА СТОЯН КОЛЕВ! След пробив отляво, последва центриране в наказателно поле. Играч на Гент стреля опасно с десния крак, но стражът на ЦСКА се справи блестящо и изби.

5' Ново центриране пред Стоян Колев. Последва удар с глава към вратата на "червените", но топката премина покрай целта.

5' Центриране в наказателното поле на ЦСКА, Карачанаков спокойно чисти.

17:01  Начало на мача.

17:00  Двата отбора вече са на терена. Двубоят ще започне след няколко минути.

Съставът на ЦСКА (4-2-3-1): Стоян Колев, Апостол Попов (Сендрино Мисиджан 60'), Пламен Крачунов (Кристиан Супусепа 46'), Александър Тунчев, Венцислав Василев, Ивайло Чочев (Еденилсон Бергонси 54'), Стивън Сънди, Иван Стоянов (Неманя Милисавлевич 59'), Тони Силва, Антон Карачанаков (Борис Галчев 73'), Маркиньос (Иван Маркович 67').

Гент: Селс, Фокет, Витас, Белхосин, Гершон, Усала, Ван ден Бруген, Золотич, Лепойнт, Педерсен, Раман.

Контролите на ЦСКА през лятото:

21 юни, в Самоков от 11:00 часа: ЦСКА - Марек 2:1
25 юни, в Холандия от 17:00 часа: ЦСКА - Криля Советов (Русия) 1:1
28 юни, в Холандия от 17:00 часа: ЦСКА - Гент (Белгия)
1 юли, в Холандия от 15:00 часа: ЦСКА - Роял Уайт Стар Брюксел (Белгия)
5 юли, в Холандия от 16:00 часа: ЦСКА - Брюж (Белгия)
8 юли, в Холандия от 17:00 часа: ЦСКА - Генк (Белгия)

Левски с нов спонсор

Левски подписа договор за партньорство с един от големите производители на млечни продукти в България

Футболните национали заминали за Белфаст благодарение на служебното правителство

С усилията на Министерството на спорта, Министерството на транспорта и МС, направихме възможно участието на националния ни отбор по футбол в Белфаст, съобщи служебният министър-председател Димитър Главчев

Оперираха основен играч на Фратрия

Емил Янчев тръгна в големия футбол под ръководството на Илиан Илиев

Бомба! Загорчич прави преврат в Славия

Златомир Загорчич е поискал от Младен Михалев, да отстрани Венци Стефанов и на негово място да дойде Андрей Желязков

Левски и Ботев Пд в битка за талант от Септември

Левски ще влезе в битка с Ботев (Пловдив) за правата на десния бек на Септември - Мартин Полендаков

Любо Пенев заплашва лиценза на Локо Пд?

Треньорският щаб не е получавал пари от лятото

Илиан Илиев и България вървят към исторически рекорд

До края на годината можем да изравним висшето постижение от 12 поредни мача без загуба