3. ЦСКА взе трите точки с трагична игра срещу Локомотив (София) - 1:0

ЦСКА взе трите точки с трагична игра срещу Локомотив (София) - 1:0

ЦСКА взе трите точки с трагична игра срещу Локомотив (София) - 1:0. „Червените” изиграха уникално слаб мач, с две положения в цялата среща. Едното бе автоголът на Георги Марков, а второто удар в напречната греда на Руи Мигел.

За сметка на това Локомотив създаде една дузина опасности. Камбуров, Балдовалиев и компания играха половин мач с човек по-малко и не спряха да натискат ЦСКА.

Мачът започна добре за „червените”. Още в 6-ата минута шампионите поведоха, след като капитанът на Локомотив си вкара автогол. Саидходжа проби отляво в наказателното поле между двама защитници, центрира, където нямаше никой, но Георги Марков подложи крак и си вкара смешен автогол.

След равностойна игра в следващите минути се стигна до 17-ата минута, когато Руи Мигел навлезе отляво в пеналта, финтира защитник и с диагонален удар нацели напречната греда на Галев до сглобката. След това и младия Тонев стигна до топката и стреля, но Галев отново улови.

От там нататък играта на „червените” спря. Локомоти започна методично да създава опасности. В 28-ата минута Списич не уцели вратат отблизо, две минути след това Балдовалиев и Камбуров бяха близо до гола. В 40-ата минута пък Спишич удари горната греда на вратата на Петров.

В 44-ата минута се случи и най-спортното положение в мача. Тогава реферът Георги Игнатов реши да изгони Иван Пасков, след като му показа втори жълт картон.

През втората част на терена имаше само един отбор и това бяха гостите, които се опитваха да изравнят резултата, макар и с 10 човека. Момчетата на Любо Пенев бяха трагични и не показаха защо се борят за титлата.

В 68-ата минута, Балдовалие вместно да намери топката с глава, я удари с рамо и тя мина над гредата, в 75-ата страхотен изстрел на Камбуров фронатално пред вратата намери точно под сглобката вратата на ЦСКА, но Ивайло Петров със сетни усилия изби. Малко по-късно Иван Иванов изчисти панически след ново опасно положение. В 79-ата минута Данчо Тодоров спаси отбора си, след като изчисти топката от голлинията след изпълнение на корнер.

Чак в 80-ата минута ЦСКА създаде нещо опасно. Тогава Тонев центрира остро, Саидходжа се размина и в крайна сметка опасността бе предотвратена.

До края на мача „червените” успяха да запазят резултата и с трагична игра взеха трите точки.ЦСКА води с 1:0 на Локомотив (София) във един от възловите мачове от 28-ия кръг на "А" група. "Армейците" дръпнаха с автогол на Георги Марков в началото на мача. След това гостите натиснаха и се опитаха да изравнят, но това не стана. В крайна сметка в 44-ата минута Иван Пасков бе изгонен за втори жълт картон и така приключиу първото полувреме.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)