3. ЦСКА започна годината с успех над Локомотив София (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА започна годината с успех над Локомотив София (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" спечелиха с 2:1 контролата в Сандански, Чочев и Марто носят победата

ЦСКА победи Локомотив (София) с 2:1 в първата контролна среща на двата отбора за новата година. Тя се игра в Сандански, а наставниците Стойчо Младенов и Стефан Генов заложиха на две почти изцяло различни единайсеторки преди и след почивката.

Място в стартовите 11 на „червените” намериха три от петте нови попълнения - Здравко Илиев, Стивън Сънди, Тони Силва. След паузата пък на терена се появи и завърналият се на „Армията” Борис Галчев, докато Пламен Крачунов не бе в групата за двубоя.

Той започна с превес на „армейците”, които още в началото овладяха инициативата, но трудно да достигаха до чисти положения.

Първата сериозна опасност бе точно пред тяхната вратата в 10-ата минута, когато Елтон навърза двама бранители по десния фланг и отправи прострелно центриране, но топката бе избита в корнер от Вальо Илиев.

Малко по-късно Антон Карачанаков си заслужи адмирации със серия от финтове на фланга, като той и новодошлият Стивън Сънди бяха основни действащи лица за ЦСКА преди паузата.

„Червените” откриха резултата в 22-ата минута, когато Ивайло Чочев засече с глава центриране от корнер, а малко по-късно изстрел на Карачанаков от свободен удар мина на сантиметри от вратата.

След изтичането на първия половин час игра вратарят Райс М’Боли отстъпи мястото си на Томаш Черни, а на почивката в Локомотив (София) бяха извършени половин дузина рокади, докато в редиците на ЦСКА смените бяха общо 10.

Именно една от тях, Мартин Петров, даде преднина от две попадения на „червените” с едно от първите си докосвания до топката. Ветеранът се разписа от близо в 51-ата минута след хубаво центриране на Маркиньос от фланга и накара феновете на „армейците” да скандират името му.

Буквално в ответната си атака обаче Локомотив (София) намали резултата. Това стори резервата Йованович, разписал се с глава в 52-ата минута.

Същото в 66-ата стори и Искрен Писаров, чийто гол обаче бе отменен заради засада. След това играта се накъса заради множество нарушения и така в крайна сметка ЦСКА стигна до успеха с 2:1.

ЦСКА - Локомотив (Сф) 2:1
1:0 '22 Чочев
2:0 '51 Мартин Петров
2:1 '53 Йованович

Стартови състави:

ЦСКА първо полувреме: 92. М’боли (’31 Черни), 2. Здравко Илиев, 4. Стивън Сънди, 14. В.Илиев (к), 16. Витанов, 18. Чочев, 19. А.Попов, 27. Тони Силва, 45. Долапчиев, 71. Карачанаков;
ЦСКА второ полувреме: 99. Колев, 3. Илиянов, 5. Янчев, 8. Галчев, 10. Марсиньо, 11. Милисавлевич, 17. Петров, 20. Косоко, 21. Василев, 29. В. Попов, 24. Александров;

Локомотив София първо полувреме: 84. Галев, 17. Елтон, 3. Матютю, 18. Дюлгеров,  Хаджиев, 33. Том, 94. Махамат, 28. Маркиньос (к), 8. Трифонов,  Гаел, 77. П.Димитров
Локомотив София второ полувреме: 1. Митрев, 24. Гаров, 19. Йованович, 5. Ранджелович, 7. Писаров, 14. Д.Илиев, 76. Бибишков, Вълчев, Бангеев, 11. Цанков, Генов;

Мачът минута по минута:

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите