3. Ученикът Велков и учителят Грозданов не се победиха след 1:1 между Монтана и Локомотив (видео+снимки)

Столичните "железничари" и монтанчани завършиха наравно на стадион "Българска армия"

Отборите на Локомотив София и Монтана завършиха наравно 1:1 в мач от 13-ия кръг на "А" група. По този начин двубоят между Стефан Грозданов и Антон Велков, които бяха съответно треньор и помощник на "червено-черните" през 2007 година също остана без победител.

Димитър Телкийски откри резултата в 69-ата минута, но десет по-късно гостите изравниха чрез Димитър Воденичаров.

Пред погледите на обидно малко зрители по трибуните на стадион "Българска армия" двата тима изнесоха скучни първи 45 минуи, в които превъзходството бе за отбора домакин. Момчетата на Антон Велков създадоха няколко по-сериозни опасности в лицето на Преслав Йорданов и Владислав Романов.

„Железничарите” пробваха атаки и по двата фланга, но трудно излизаха на чисти стрелкови позиции.

Сред най-активните от състава на Монтана бяха Луис Едуардо и Димитър Илиев. Последният сътвори най-опасното положение пред вратата на Локомотив през първото полувреме, след като се завъртя в наказателното поле и стреля от удобна позиция, но Валентин Галев се намеси добре и изби в корнер.

Веднага след почивката домакините се впуснаха в нападание и можеха да открият резултата още с първaта си атака, когато Искрен Писаров бе изведен сам срещу вратаря на Монтана, но стреля ужасно неточно над напречната греда.

"Железничарите” заиграха по-настървено и организираха доста атаки, но им липсваше решителният завършващ удар. Няколко пропуски направи Димитър Телкийски, чиито изстрели прелитаха на метър-два над вратата.

В 69-ата минута обаче именно бившият футболист на Левски изведе своя тим напред след като получи подаване от Романов на точката на дузпата и хладнокръвно се разписа за 1:0.

Радостта на домакините обаче продължи точно 10 минути, защото в една от редките си контраатаки през втората част, отборът на Монтана стигна до изравняване. Димитър Илиев намери Димитър Воденичаров на границата на наказателното поле и последният се разписа с хубав удар в долния ляв ъгъл на вратата на Локомотив.

Антон Велков реагира веднага и вкара в игра Васил Велев и Александър Манолов, които замениха съответно Телкийски и Романов. Времето обаче бе твърде малко, за да съумеят двете резерви да променят нещо в играта на „железничарите”.

Срещата завърши със сериозен натиск на Локомотив, който обаче се оказа безрезултатен, тъй като отбраната на монтанчани направи всичко възможно да запази равенството.

Спечелената точка оставя "червено-черните" на 11-ата позция с актив от 12 пункта. Отборът на Монтана пък се изкачи с една позиция и вече е 9-и с 14 точки.