В Турция: Черно море загуби от Слован с късен гол (ВИДЕО)

„Моряците“ отстъпиха с 0:1 след попадение в 86-ата минута

Черно море започна със загуба контролите от зимния си подготвителен лагер в Турция.

Слован (Либерец) победи с късен гол и минималното 1:0 лидера в българския футболен елит като единственото попадение вкара резервата Филип Хорски в 86-ата минута.

Мачът се играе в Сиде и бе пропуснат от Цветомир Панов, който малко преди отпътуването на отбора по-рано през деня вдигна температура.

Първият шанс в срещата се откри пред Слован, още в 5-ата минута, но Иван Дюлгеров се справи.

„Моряците“ отговориха в 11-ата минута с отлична атака, при която Алекс Фернандес свали с глава центриране на Мартин Дичев към Атанас Илиев, който се обърна и стреля, но над вратата.

Малко по-късно нападателят пропусна за Росен Стефанов и той засече с воле центриране от корнер покрай гредата, а в 21-ата отново Дюлгеров трябваше да се намесва, за да отрази диагонален изстрел.

В 30-ата минута Мазир Сула получи при къс корнер и центрира към Пашеко, който от добра позиция стреля над вратата. В 35-ата минута Росен Стефанов получи втори жълт картон и съответни червен, но след разбирателство със съперника, неговото място зае Влатко Дробаров.

До почивката попадения не паднаха и така тя дойде при резултат 0:0.

Преди старта на втората част Ники Златев замени Едгар Пашеко, а в 58-ата минута Исмаил Иса и Даниел Димов заеха местата на Атанас Илиев и Пабло Гарсия.

В 59-ата минута „моряците“ създадоха добра възможност за гол, като Първо Влатко Дробаров стреля, но играч на Слован протегна крак и парира. Топката попадна в Исмаил Иса, който обаче я изпрати над гредата.

В 68-ата минута грешка в изнасянето на топката позволи на играч на Слован Либерец да се озове на стрелкова позиция и отправи опасен удар по земя, но покрай гредата.

В 72-рата минута Мартин Милушев, Берк Бейхан и Александър Веселински, смениха Алекс Фернандес, Васил Панайотов и Мазир Сула.

В 78-ата минута Мартин Дичев, Живко Атанасов и Виктор Попов отстъпиха местата си на Борис Стойков, Уеслен Жуниор и Мишаел Алвес, а малко след това Слован нанесе своя удар.

В 86-ата минута Филип Хорски засече с крак центриране отляво и донесе победата на чехите.

Черно море - Слован (Либерец) 0:1
0:1 Филип Хорски (86)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 4. Росен Стефанов, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пашеко, 8. Мазир Сула, Атанас Илиев;

Резерви: 84. Християн Славков, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 32. Мартин Дичев, 28. Влатко Дробаров, 33. Мишаел Алвес, 29. Берк Бейхан, 36.Александър Веселински, 41.Уеслен Жуниор, 86. Исмаил Иса, 27. Даниел Димов;