3. Върналият се към победите Левски се цели в нови три точки срещу Ботев Пловдив

Върналият се към победите Левски се цели в нови три точки срещу Ботев Пловдив

Ще успеят ли "сините" да продължат възхода си?

Днес в 21:00 часа Ботев (Пловдив) приема Левски в среща от 5-ия кръг на efbet Лига.

Макар и в доста ранен етап от сезона мачът се очертава да бъде доста важен и за двата тима и особено за гостите от София. “Сините” трябва да покажат, че успехът в миналия кръг срещу Царско село (3:1) не е бил само моментен проблясък, а знак за влизане в нужния ритъм. Домакините обаче също ще търсят трите точки, с които могат да излязат еднолично начело във временното класиране.

До момента Ботев започна сезона доста стабилно. “Канарчетата” записаха победи над Пирин (Благоевград) (2:1) и Славия (1:0), загубиха от Черно море (0:2) и направиха равенство с Ботев (Враца) (1:1). Сега в клуба излизат за нов успех.Левски пък стартира сезона по най-лошия възможен начин. “Сините” записаха три поредни загуби и своеобразен антирекорд.

Те паднаха от Славия (1:2), Ботев (Враца) (0:2) и Арда (0:2). Последният мач с Царско село също не започна много добре и Левски губеше на полувремето, но все пак показа характер и успя да изкове първия си успех след почивката (3:1). Днес ще видим дали отборът започва да намира своя облик или отново ще се върне към посредствеността. Нова загуба обаче може да коства поста на треньора Живко Миланов.

От Славия: Можехме да решим мача по-рано

„Явно в Славия всичко става по трудния начин", каза Мартин Кушев след 3:2 над Локо (Сф)

Георги Иванов за Левски: Не мога да махам и слагам глоби

"Не мога да определя чак като позорна загубата в Северна Ирландия", каза президентът на БФС

Стара Загора ще приеме Европейските квалификации за юноши

БФС смени стадиона в Пазарджик

Джон Паскуа Ибарола се включи в обучението на треньори от УЕФА "А" лиценз - вратари

То се проведе в периода 21-23 октомври на базата на Национална спортна академия „Васил Левски“