3. ВИДЕО: Азиатският шампион надви Локо (Пд) с 4:2

Белаид и Мендес бележат за „смърфовете” срещу Гуанджоу

Локомотив (Пд) загуби от шампиона на Азия – Гуанджоу (Китай) с 2:4 поредната си контрола в Испания. Двубоят всъщност бе мач за 3-о място от турнира „Марбея Къп 2014”. Тижани Белаид и Жозеф Мендес отбелязаха попаденията за черно-белите през второто полувреме.

Китайският тим откри резултата в 15-ата минута. Това стана при неуспешен опит за изкуствена засада, при който Хао Ронг изскочи сам срещу Господинов и го преодоля за 0:1.

Десетина минути по-късно бе първата по-сериозна възможност за черно-белите. Белаид центрира от фаул към Гади, който засече с глава, но в аут.

В 29-ата минута Белаид шутира директно от фаул, а топката мина над гредата. Малко след това Гуанджоу поведе с 0:2. Бразилецът Елкесон вкара директно от пряк свободен удар. Малко преди края на първото полувреме Жозеф Мендес шутира 20-ина метра, но и този път топката не уцели рамката на противниковата врата.

В началните минути на втората част Локо осъществи няколко опасни атаки и логично стигна до намаляване на резултата. В 49-ата минута Йордан Тодоров центрира остро от десния фланг, а футболист на Гуанджоу спря топката с ръка в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа.

При следващата атака на черно-белите Камбуров овладя в наказателното поле и върна леко назад към Жозеф Мендес. Нападателят шутира силно, но вратарят на китайския отбор улови топката. В 53-ата минута при идентична ситуация Тжани Белаид шутира по земя и прати топката в долния десен ъгъл на вратаря за 1:2.

В 61-ата минута Камбуров се опита да изненада вратаря с далечен шут, но топката премина високо над напречната греда. В 70-ата минута Локо (Пд) стигна до равенство. Тижани Белаид центрира от корнер на далечна греда, където Аласан Н’Дайе върна топката с глава успоредно на голлинията. На метър пред нея Жозеф Мендес я засече с крак за 2:2.

В 76-ата минута Гуанджоу направи бърза контраатака по десния фланг. Футболист в червено успя да центрира по земя към малкия пеналт, където негов съотборник засече с крак за 2:3.

Четири минути преди края на мача груба грешка на Ангел Йошев позволи на играч от китайския тим да овладее топката и от 2-3 метра с левия крак от малък ъгъл я прати в мрежата за крайното 2:4.

Следващият мач на черно-белите ще е на 8 февруари срещу румънския Динамо (Букурещ).

Стартов състав на Локо (Пд): Йордан Господинов, Йордан Тодоров (84- Костадин Марков), Асен Георгиев (89- Тихомир Трифонов), Александър Тунчев, Диего Фераресо (79- Александър Якимов), Валери Георгиев-к (46- Хамед Намуши), Аласан Н’Дайе (89- Станислав Маламов), Тижани Белаид (89- Станко Йовчев), Крис Гади (79- Ангел Йошев), Мартин Камбуров (66- Здравко Лазаров), Жозеф Мендес (80- Дани Кики).

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия