3. Видима измъкна точката под носа на Локо (София) след изключителна драма в края (видео)

Три гола в последните минути доведоха до крайното 2:2 на стадион "Раковски"

Отборите на Локомотив (София)и Видима-Раковски завъртяха зрелищно равенство 2:2 в мач от 4-ия кръг на „А” група. По този начин момчетата на Костадин Ангелов записаха втора престижна точка в шампионата след изненадващото реми с Литекс във втория кръг.

През по-голямата си част мачът протичаше в скучно темпо и нищо не предвещаваше драматичния край на срещата на стадион "Раковски". През по-голямата част от двубоя гостите от София имаха леко преимущество във владението на топката. Най-опасното положение пред вратата на Видима-Раковски през първата част бе в 14-ата минута, когато Марчо Дафчев изпълни един от фирмените си пряк свободни удари, но този път топката разтресе напречната греда на домакините.

За севлиевци най-близо гола през първото полувреме беше Атанас Иванов, който стреля опасно от десетина метра, но Валентин Галев изби в корнер. Най-активен за севлиевци бе Руслан Иванов, който на няколко пъти проби опасно през отбраната на "железничарите", но без резултат.

Първото попадение в срещата на стадион „Раковски” в Севлиево падна в 70-ата минута и бе дело на резервата Преслав Йорданов, който се появи през втората част на мястото на босненския нападател Мирза Мешич. Деветката на „железничарите” засече с десния си крак прострелно центриране на Владислав Романов отляво  и от близко разстояние прониза мрежата зад стража на Видима Василев.

Гостите владееха инициативата и с нищо не подсказваха, че ще изпуснат победата в края. Истинската драма се разигра в заключителните минути на срещата.

Първо в 88-ата минута Александър Бранеков изправи на крака близо 1000-а фенове на домакините след като се разписа от близко разстояние, изравнявайки резултата.

Минута по-късно обаче Преслав Йорданов се възползва от грешка в отбраната на Видима и с втория си гол в мача отново изведе Локомотив напред.

Огорчени от неприятения развой на събитията домакинските фенове започнаха един по един да се изнизват от стадиона. В последната минута на срещата обаче Веселин Стойков ги докара до екстаз, след като засече центриране на Бранеков и от непосредствена близост за втори път възстанови равенството - 2:2!

Инфарктното равенство в Севлиево не доведе до промени в класирането на двата тима, които запазиха позициите си. Отборът на Локомотив остана на девето място с актив от четири точки, докато Видима все още е 13-и с два пункта.