3. Владислав Златинов донесе успеха на 10 от Славия срещу Светкавица (+видео)

Владислав Златинов донесе успеха на 10 от Славия срещу Светкавица (+видео)

"Белите" победиха търговищенци с 2:0, след като играха повече от едно полувреме с човек по-малко

Отборът на Славия победи гостуващия Светкавица с 2:0 в протоколен мач от 28-ия кръг на „А” група. И двете попадения за „белите” отбеляза Владислав Златинов, след като откри резултата в 18-ата минута и удвои в продължението на срещата. Домакините играха повече от едно полувреме с човек по-малко след като още в 34-ата минута Петър Димитров получи втори жълт картон.

Двубоят бе без значение и за двата тима, които отдавна не се борят за нищо в първенството. С този успех "белите" заемат седма позиция в класирането с актив от 50 точки и нямат възможност да се домогнат до местата, даващи право на участие в евротурнирите. Търговищенци пък са закотвени на последното 16-о място с осем пункта и са се примирили със съдбата си на изпадащ.

Изненадващо гостите бяха по-активни през по-голямата част от двубоя, но сериозни пропуски на Ели Маркес и Славчо Шоколаров лишиха Светкавица от поне равен резултат в София.

Славия поведе в резултата след перфектно изпълнен пряк свободен удар на Владислав Златинов в 18-ата минута.

В 34-ата минута Петър Димитров си изкара втори жълт картон и главният рефер Димитър Андреев му показа пътя към съблекалните. По този начин столичани доиграха срещата с човек по-малко, но това не им попречи да се поздравят с крайния успех.

Въпреки, че създадоха доста опасности търговищенци бяха твърде припряни в предни позиции и не съумяха да разпечатат вратата, пазена от Стефано Кунчев.

От своя страна домакините разиграваха спокойно и чакаха своя шанс да решат окончателно мача в своя полза. Това се случи в първата минута на продължението на срещата, когато Златинов получи пас от дълбочина и преодоля технично Иван Георгиев, с което отбеляза второто си попадение и сложи точка на спора.

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите

Амос Юга си тръгна от ЦСКА, лекува се във Франция

Футболистът получи разрешение от ръководството на ЦСКА да напусне България

Ботев (Пд) променя стратегията си за млади таланти

Ръководството на Ботев (Пд) е взело решение да промени политиката си относно младите играчи

ЛОШО! Груев пропуска мачовете на България с Люксембург и Северна Ирландия

Халфът на Лийдс и България Илия Груев ще бъде аут за месец

Трима нови в Левски

Треньорът на Левски Станислав Генчев иска да подсили тима си с вратар, опорен полузащитник и атакуващ халф