2. Бойни спортове
  3. Девет медала за България от турнир по борба за юноши и девойки в Румъния

Девет медала за България от турнир по борба за юноши и девойки в Румъния

Злато, сребро и бронз спечелиха българските състезатели в неделния ден на международния турнир по борба за юноши и девойки в Румъния и завършват надпреварата в общо девет отличия.

Андриян Вълканов триумфира в категория до 97 кг, след като в решителната схватка се наложи над украинеца Ярослав Лисняк с 6:0. По-рано този сезон състезателят на "Черноморец-кл и св борба" (Бургас) стана втори на "Дан Колов".

Ванеса Георгиева се окичи със сребро. На финала бронзовата медалистка от Евро 2023 до 20 години отстъпи пред украинката Ирина Заблодская с 2:11 в категория до 72 кг.

За бронза се пребори Мартин Шишеков при класиците в категория до 82 кг. Състезателят на Локомотив (Пловдив) изоставаше с 2:5, но успя да поведе и да тушира в последните секунди
представителя на домакините Александру Сафта.

Така България приключи състезанието със злато, сребро и седем бронзови отличия.

Слави Бинев: Изглежда 2024-а е годината на българското таекуондо, направихме толкова много исторически неща

Президентът на Българската федерация по олимпийско таекуондо Слави Бинев заяви, че е доволен от представянето на националите на Световното първенство

Копривленски с престижна победа в Осака

Стоян Копривленски победи кикбоксьора от Осака Джинку Ода и стана шампион на K1 World GP

Фюри се закани на Усик

Британският боксьор Тайсън Фюри заяви, че ще търси победа с нокаут срещу украинския шампион Олександър Усик

Пуснаха билетите за Пулев – Чар

Пропуските за сблъсъка между Кубрат Пулев и Махмуд Ча струват от 40 лева нагоре

WINBET FIGHT NIGHT: Кубрат Пулев vs Махмуд Чар – „Ще те откажа, ще те пратя у дома да си гледаш децата“

Мачът за световна титла на WBA в София е на 7 декември, билетите за боксовата гала на WINBET вече са в продажба

Ивайло Гоцев за битката Пулев - Чар: Това е Игра на тронове

Ивайло Гоцев, който е мениджър на Кубрат Пулев, направи любопитна препратка към един от най-популярните сериали в последните години