2. Челси
  3. Челси си тръгна победител от Лил след първи успех в ШЛ този сезон (ВИДЕО)

Челси си тръгна победител от Лил след първи успех в ШЛ този сезон (ВИДЕО)

"Сините" надвиха френския тим с 2:1 , Ейбрахам отново герой

Отборът на Челси победи като гост с 2:1 Лил в мач от груповата фаза на Шампионска Лига. Тами Ейбрахам откри резултата в 22-ата минута, Виктор Осимен изравни в 33-ата минута, а Вилиан оформи донесе трите точки на "сините" след невероятно попадение в 78-ата минута.

Резултатът в срещата бе открит в 22-ата минута от Тами Ейбрахам, който с перфектно първо докосване овладя центриране на Фикайо Томори и изпрати топката във вратата на французите.

Алексай Кулбаков обаче реши да прегледа гола с помощта на ВАР, за да се увери, че не е имало засада. След прегледа съдията призна попадението и резултатът официално стана 0:1.

В 31-ата минута Кепа Арисабалага се намеси блестящо, спасявайки удар на Луис Араужо, който си освободи пространство в наказателното поле и стреля в долния ляв ъгъл. Само две минути по-късно обаче Лил изравни резултата чрез попадение на Виктор Осимен, който засече центрирана топка от ъглов удар и остави Кепа безпомощен. В края на първото полувреме Маркос Алонсо имаше шанс да реализира от свободен удар, но топката профуча точно над напречната греда.

В 52-ата минута Бенжамен Андре засече центриране на Джонатан Бамба, но ударът му премина на косъм от лявата греда на Кепа. В 73-ата минута Мейсън Маунт получи добро подаване в коридор и пред младока оставаше да преодолее единствено вратаря, но ударът му бе слаб и Менян спаси с лекота. В 78-ата минута Вилиан спаси "сините", след като демонстрира невероятните си умения, стреляйки от воле от вътрешността на накаазтелното поле.

Пет минути преди края Джонатан Бамба дриблира защитата на Челси, но Кепа бе достатъчно бърз, за да напусне вратарското си поле и да го спре.

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)