2. - Други
  3. АЕЛ Лимасол триумфира като шампион на Кипър

АЕЛ Лимасол триумфира като шампион на Кипър

АЕЛ Лимасол спечели първа шампионска титла на Кипър от 44 години насам и общо 7-а в своята история, след като кръг преди края поведе с 5 точки на Омония (Никозия) в шампионския плейоф.

АЕЛ спечели с 1:0 срещу Анортозис с решително попадение на бразилския нападател Лусиано Бебе, докато в същото време АПОЕЛ падна с 1:2 от Омония.

Така кръг преди края АЕЛ има 68 точки, с 5 пред Омония и АПОЕЛ. Анортозис е на 4-о място с 59 точки.

“Време е да празнуваме, защото нашите футболисти напълно заслужиха златните медали. Също така титлата е за всички фенове на АЕЛ, които страдаха не само този сезон, а и в годините преди това, заяви развълнуваният треньор на новите първенци Памбос Христодулу.

“Ние доказахме през цялата година, че можем да бъдем постоянни и ето - доказахме го. Според мене, заслужавахме повече от всички да спечелим титлата, заяви пък президентът на АЕЛ Андреас Софоклеус.

Сега пред АЕЛ се отваря възможност да спечели дубъл, ако триумфира и с купата на страната. Финалът е на 16-и май срещу Омония.

Кипърският футбол тази година беше обладан от големи емоции, дошли след историческото участие на АПОЕЛ на четвъртфинал в Шампионската лига. Сега президентът на АЕЛ заяви, че неговите футболисти трябва да се преборят поне за участие в групите на най-комерсиалния турнир. АПОЕЛ пък ще играе в Лига Европа от есента.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор