2. - Други
  3. АИК и ИФК Гьотеборг почетоха починалия във вторник вратар Иван Турина

АИК и ИФК Гьотеборг почетоха починалия във вторник вратар Иван Турина

32-годишният хърватин издъхна в съня си във вторник и беше открит у дома си от майката на съпругата му

Мачът между АИК Стокхолм и ИФК Гьотеборг от първенството на Швеция, който се игра снощи, беше спрян в 27-ата минута, за да бъде отдадена почит на починалия вратар на жълто-черните от Стокхолм Иван Турина. 32-годишният хърватин издъхна в съня си във вторник и беше открит у дома си от майката на съпругата му. Когато часовникът отброи 27-ата минута, топката беше изритана в трибуните, а двата отбора и съдиите аплодираха Турина, който играеше с номер 27. Стражът пристигна в шведската столица от Динамо Загреб през 2010-а година. Нападателят Хенок Гойтом, който живее близо до апартамента на Турина, първи пристигнал при сигнала на тъщата на играча, а аутопсията вече е направена. Резултатите от нея обаче все още не са обявени публично.

Не само играчите отдадоха дължимото на починалия по нелеп начин колега. Повечето от феновете, които се събраха по-рано на стадиона, бяха облечени с фланелки, на които е изобразено лицето на вратаря. Рози пък бяха поставени пред дома на семейството му, а по време на мача при всяка възможност запалянковците пееха името му. Всички мачове в първенството започнаха с минута мълчание, а АИК постигна снощи втора победа в 7-ия кръг, надделявайки с 3:1 над ИФК Гьотеборг. Филип Хаглунд откри резултата за гостите от дузпа в 24-ата минута, а Кенеди Игбоананике изравни в 31-ата. Хенок Гойтом и Даниел Майсторович пропуснаха дузпи за домакините преди почивката, но след това Селсо Борхес и Кайонго Мутумба оформиха крайното 3:1. АИК Стокхолм обяви, че вече са се свързали с бившия клуб на Турина- Динамо Загреб. Двете ръководства планират благотворителен мач на 13-и май в Стокхолм, като събраните средства отиват за семейството на починалия футболист.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор