2. - Други
  3. Алан Дзагоев избута ЦСКА до страхотен обрат срещу Волга

Алан Дзагоев избута ЦСКА до страхотен обрат срещу Волга

Дзагоев вкара два гола, единият от които невероятна задна ножица, ЦСКА обръща от 0:2 до 3:2 като гост

ЦСКА (Москва) направи забележителен обрат като гост на Волга във втори мач от 9-ия кръг на руската Премиер лига и оглави поне за няколко часа таблицата.

На стадион „Локомотив” в Нинжни Новгород „армейците” на Леонид Слуцки губеха с 0:2 на почивката, но след паузата се преобразиха и спечелиха с 3:2.

Победата е шеста поредна за ЦСКА в шампионата, а Волга загуби втори пореден мач с 2:3, след като води с 2:0.

Гостите очаквано повече играеха с топката през първата част, но не правеха нищо с нея. Играта на нигериеца Ахмед Муса не вървеше в предни позиции, но Слуцки няма много опции заради контузиите на Сейду Думбия и Томаш Нецид.

Волга поведе в средата на първата част с една от редките си атаки. Илия Максимов получи под ъгъл в наказателното поле и с техничен удар по земя прати по диагонала неспасяемо в десния ъгъл, където топката се удари в страничния стълб и влетя в мрежата.

Играта на ЦСКА се разстрои още повече. Волга се добра до няколко удобни ситуации от статични положения и се възползва от една от тях.
Минута преди паузата Алексей Сапогов стреля от 20-ина метра от пряк свободен удар и перфектно над стената заби ниско до гредата на безпомощния Акинфеев за 2:0.

На почивката думите на Слуцки явно са подействали мотивиращо на ЦСКА, защото гостите бяха напълно променени.

В основата на обрата беше звездата на Русия на Евро 2012 Алан Дзагоев. В 57-ата минута Дзагоев намали на 2:1, а след попадението ЦСКА натика съперника в неговото поле.

Марио Фернандес и Зоран Тошич показаха неточен мерник, но в 69-ата минута Дзагоев възстанови ремито със страхотна задна ножица.

Марио Фернандес центрира от аутлинията и малко зад дузпата Дзагоев с акробатична задна ножица намери мрежата за 2:2.

В последните минути домакините бяха истински опълченци, но защитата им не издържа.

Кейсуке Хонда пусна пас над отбраната, а от сам срещу вратаря грешникът до този момент Ахмед Муса изкупи вината си и с едно докосване от въздуха засече покрай вратаря Абаев за крайното 2:3.

ЦСКА е лидер в класирането с 21 точки, на две преди Терек на Благо Георгиев, който приема Локо (Москва) тази вечер. Волга е 14-ти с 4 пункта.
Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор