2. - Други
  3. Андерлехт взе точка като гост на ПСЖ (ВИДЕО)

Андерлехт взе точка като гост на ПСЖ (ВИДЕО)

Ибрахимович донесе равенството на парижани

Андерлехт успя да открадне една точка като гост на Пари Сен Жермен и да запише първа точка в тазгодишното издание на Шампионската лига. Деми де Зеув даде преднина на гостите, а крайното 1:1 на „Парк де Пренс” оформи обичайният заподозрян Златан Ибрахимович.

Парижани започнаха по-активно и в първите десет минути Езикел Лавеци направи два пропуска. Гостите отговориха с удар на Митрович, който мина на сантиметри над напречната греда. До края на полувремето Митрович застраши още веднъж вратата на Сиригу, но стражът на ПСЖ се справи.

В средата на втората част Алекс пробва късмета си с един от своите удари отдалече, но мощният му шут мина малко встрани от вратата на Андерлехт.

В 68-ата минута резултатът беше открит за изненада на всички на „Парк де Пренс”. След многоходова атака на гостите, топката стигна до де Зеув, който даде преднина на Андерлехт.

Само две минути по-късно Златан Ибрахимович изравни. Матуди изведе шведа в наказателното поле на противника. Нападателят стреля, но ударът му срещна страничната греда. При добавката обаче Ибрахимович не сбърка.

Въпреки че в 82-рата минута Андерлехт остана с човек по-малко, резултатът не се промени. В края на двубоя Тиаго Силва можеше да донесе успеха за домакините, но ударът му бе спасен от стража на гостите.

В другия двубой от група „С” Олимпиакос победи като домакин тима на Бенфика с минималното 1:0 с гол на Манолас още в 13-ата минута. Въпреки грешната стъпка у дома, ПСЖ остава лидер с 10 точки. Олимпиакос е втори със седем, Бенфика има четири, а Андерлехт е с една.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор