2. - Други
  3. Анжи пречупи Спартак с автогол в продължението (+ВИДЕО)

Анжи пречупи Спартак с автогол в продължението (+ВИДЕО)

Милионерите от Махачакала победиха с 2:1, играха почти цяло полувреме с човек повече

Анжи (Махачкала) победи драматично Спартак (Москва) с 2:1 след гол в добавеното време в първа среща от 12-ия кръг в руската Премиер лига.

Анжи води вече с 5 точки пред ЦСКА (Москва) на върха в таблицата, а играчите на милионерите посветиха успеха на своя треньор Гуус Хидинк, който е в болница заради здравословни проблеми.

На стадион „Динамо” в Махачкала Анжи игра с човек повече от 46-ата минута и заслужваше победата, но заради куп пропуски я постигна чак в заключителните секунди.

Комбаров стреля силно в началото, но Габулов лови, а после Диара пусна за Ето’о, но ниският удар на камерунеца бе спасен от Песяков.
В 35-ата минута Велитон беше изведен  на чиста позиция, домакините претендираха за засада, но такава не бе отсъдена, бразилският нападател стреля, но Габулов изби в гредата, кълбото се върна във Велитон, който върна за Билядетинов и той с мощен удар под гредата се разписа за 0:1 в полза на Спартак.

Втората част обаче тръгна кошмарно за отбора на Унай Емери. Секунди след паузата Кирил Комбаров получи втори жълт картон и остави своите с 10 души.

С човек повече Анжи набута Спартак пред наказателното поле, а Ласина Траоре влезе в игра, за да усили нападателната мощ.

Само 8 минути след появяването си на терена котдивоарският стрелец изравни. При една продължителна атака Ето’о видя пролука за пас в коридор и намери Троаре, който с финт остави на земята чешкия бранител Марек Сухи, и технично прати в далечния ъгъл за 1:1.

До края Спартак бавеше играта, а Анжи търсеше победен гол. Попадението падна по-възможно най-драматичния и нелеп начин.

В 4-ата минута на петте добавени Хуан Инсуаралде изпревари Траоре за едно центриране, но с глава заби в собствената си врата – 2:1 и радост за Анжи.

Анжи води с 29 точки, ЦСКА е втори с 24 и мач по-малко. Спартак е седми с 19.
Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор