2. - Други
  3. Аякс запази лидерството в Холандия след драма с Хераклес

Аякс запази лидерството в Холандия след драма с Хераклес

Тимът от Амстердам победи и завърши с човек по-малко

Холандският гранд Аякс запази лидерската си позиция в първенството след драматичен двубой срещу Хераклес от петия кръг. Тимът от Амстердам се наложи с 3:2 като гост и завърши двубоя с 10 души след червения картон на Ебиклио в самия край на мача.

Резултатът откриха първи футболистите на Хераклес след попадение на Овертоом в 31-ата минута, но не успяха да запазят преднината си до края на първото полувреме и Йонг изравни секунди преди края на частта.

Отново той бе в центъра на вниманието в 64-ата минута, когато благодарение на попадението му Аякс осъществи пълен обрат. Гостите продължиха да доминират и създават по-интересните ситуации, когато десетина минути преди края на редовното време Сюлеймани сложи окончателно точка на спора в този двубой. Домакините обаче ги стреснаха с гол минута преди края, но времето и силите не им стигнаха да се доберат до точката.

С този успех Аякс затвърди първото си място и е на върха с 13 точки. На второ място е АЗ Алкмаар с 12, колкото има и Твенте. ПСВ Айндховен е на петото място с 9.