2. - Други
  3. Българско трио спря Анжи, Георги Пеев направи асистенция

Българско трио спря Анжи, Георги Пеев направи асистенция

Пеев, Благой Георгиев и Петър Занев играха цял мач, Амкар измъкна 2:2 от Анжи с 10 души

Трио българи оставиха Анжи на дъното в Русия след 2:2 в Махачкала между местния тим и „българския” Амкар. Петър Занев, Георги Пеев и Благой Георгиев излязоха като титуляри за Амкар, а Захари Сираков остана на пейката и не влезе в игра.

Анжи продаде всичките си звезди през лятото и сега се мъчи в Премиер лигата, но и в 11-ия кръг не успя да спечели първи успех на свой терен.

В края на първата част Соломатин беше изведен сам срещу вратаря, но Андрей Семедов със шпагат го събори. Последва дузпа с жълт картон за Семедов, а Алан Гатагов прати вратаря в погрешния ъгъл за 1:0.

В 61-ата минута Семенов получи втори жълт картон и Амкар остана с 10 души, но това само нахъса още повече гостите.

В 65-ата минута Георги Пеев даде асистенция за Максим Кануников, който изравни за 1:1.

В самия край стана още по-драматично. Румънецът Игор Пикушчеак направи обрата пълен с втори гол за Амкар в 88-ата минута, но веднага след центъра Соломатин изравни за 2:2 и точките бяха поделени.

Амкар е на дъното с 6 точки, колкото имат още Урал и Терек. Амкар дели шесто място с Динамо (Москва) с по 17 точки.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор