2. - Други
  3. Белгия подчини Сърбия като гост и излезе начело в група "А"

Белгия подчини Сърбия като гост и излезе начело в група "А"

Хърватска надви Македония

Отборът на Белгия срази с класическото 3:0 като гост Сърбия в мач от група „А” на квалификациите за Мондиал 2014. Белгийците имаха аванс от едно попадение още на почивката на мача, а през втората част отбелязаха още два гола и по този начин надделяха с 3:0 и се поздравиха с трите точки.

Сърбия създаде повече голови ситуации пред вратата на противника през първата част и можеше да открие още в 7-ата минута, но ударът на Душан Тадич бе спасен от Тибо Куртоа. Малко преди да изтече първия четвърт час от срещата се стигна до нова ситуация пред Тадич, но този път халфът на домакините не намери очертанията на вратата. В 17-ата минута удар на Кристиан Бентеке бе спасен от Желко Бъркич, а в следващите минути пропуски пред Тибо Куртоа направиха Бранислав Иванович и Милан Бишевач.

Така се стигна до 34-ата минута, когато Кристиан Бентеке откри резултата, след като прати с глава кълбото в мрежата на Сърбия. До почивката сърбите имаха шанс да изравнят, но на два пъти добри ситуации пропиля Зоран Тошич, а с пропуск се отчете и Александър Коларов.

В началото на втората част удар на Александър Коларов от границата на наказателното поле излезе в аут, а малко след това и Зоран Тораш стреля, но извън рамките на вратата. Последваха два пропуска на Еден Азар и една ситуация пред Мертенс, при която обаче кълбото не попадна в очертанията на вратата. Зоран Тошич и Душан Тадич пропиляха две възможности за сърбите, а в 68-ата минута резултатът стана 2:0 в полза на Белгия, след като Кевин Де Брюин забоде кълбото в мрежата на домакините, правейки резултата 2:0.

Сърбия се опита да достигне поне до едно попадение и голови ситуации се откриха пред Душан Тадич, Марко Счепович и Срдан Михайлович, но нито едно от положенията не доведе до гол. Белгия пък достигна до трето попадение в продължението на мача, а точен за крайното 3:0 бе Кевин Мираяс.

Така Белгия излезе начело в група „А”, като е с актив от 7 точки. Сърбия е с 4 пункта и се намира на 3-ото място.

В друг мач от групата Хърватска победи с 2:1 като гост Македония. Демири откри резултата в полза на домакините от Македония в 16-ата минута, но малко след като изтече половин час игра от началото на мача Ведран Чорлука възстанови равенството. Крайното 2:1 в полза на Хърватска оформи Иван Ракитич в 60-ата минута.

След този успех Хърватска заема 2-ото място и има 7 пункта, с колкото е и Белгия, но белгийците са с по-добра голова разлика. Македония е на последното 6-то място в групата с 1 точка.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор