3. Белгия удари Холандия в мач с обрати (+ВИДЕО)

Белгия удари Холандия в мач с обрати (+ВИДЕО)

Мертенс блести за домакините в дербито на Бенелюкс

Белгия победи Холандия с 4:2 в контролна среща, играна в Брюксел.

Кристиан Бентеке даде преднина на домакините преди почивката, но два гола в началото на второто полувреме на Лусиано Нарсинг и Клаас-Ян Хунтелаар обърнаха развоя на мача в полза на „лалетата”, които поведоха с 2:1. Въпреки това, попадения на Дрийс Мертенс и Ромелу Лукаку отново върнаха зрителите по трибуните на техните крака. В 80-ата минута Ян Фертонген добави още сол в холандската рана за крайното 4:2.

Двата отбора създадоха редица ситуации пред вратите в самото начало, като Фертонген имаше шанс за домакините, докато Ариен Робен и Рафаел ван дер Ваарт бяха в основата на опасностите за „оранжевите”.

В 20-ата минута холандската защита даде твърде много пространство за Кевин Миралас по лявото крило. След кратко разбъркване и рикошет Бентеке направи 1:0.

До почивката вратарят на Белгия и Атлетико (Мадрид) Тибаут Куртоа показа класа и неутрализира опитите на Лусиано Нарсинг, Рикардо ван Рийн и Хунтелаар.

В 54-ата минута обаче гостите изравниха. Насринг направи 1:1 отблизо след асистенция на Ариен Робен. Само минута по-късно Холандия обърна мача в своя полза. Хунтелаар отбеляза 32-ия си гол за „лалетата” отблизо след нова асистенция на Робен.

Белгия се хвърли в атака и след няколко пропуска изравни. Найджъл де Йонг сбърка в собствената си половина, позволявайки на резервата Мертенс да преодолее Стекеленбург с нисък удар до близката греда.

Само 2 минути по-късно енергичният Мертенс, играч на ПСВ, намери Лукаку за третия гол на домакините – 3:2.

Крайното 4:2 оформи Ян Фертонген. Голът обаче изработи Кевин де Бруйн.

С началото на световните квалификации Белгия приема Уелс на 7 септември, докато Холандия е домакин на Турция.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор