2. - Други
  3. Бенфика разплака "драконите", въпреки че игра цял час с човек по-малко

Бенфика разплака "драконите", въпреки че игра цял час с човек по-малко

Бенфика отстрани Порто след 3:1 на реванша от полуфиналите за Купата на Португалия

Бенфика удържа един час с човек по-малко и дори с 10 души вкара два гола на кръвния враг Порто, за да се класира за финала в турнира за Купата на Португалия с общ резултат 3:2 след минимален успех за „драконите” в първата среща.

Бенфика имаше да наваксва гол пасив от първата среща и започна с агресивна преса, която даде резултат в 17-ата минута и  Едуардо Салвио откри резултата, което изравни общия баланс.

Но само за три минути между 25-ата и 28-ата централният защитник Гийерме Сикера получи два жълти картона и „орлите” останаха с 10 души.

До почивката нов гол не падна, но още в началото на втората част португалският национал Силвестре Варела изравни за Порто, който вече изглеждаше фаворит да продължи напред.

Домакините обаче не мислеха така и само 6 минути след изравнителния гол спечелиха дузпа, която Енцо Перес превърна в гол – 2:1.

10 минути преди края Андре Гомеш вкара най-красивия гол в мача и след комбинация с едно докосване отляво се освободи много технично от защитник като пусна топката зад себе си във въздуха и се завъртя, а после разстреля Фабиано за 3:1.

Този гол изпращаше Бенфика напред, а в края гостите се изнервиха и Рикардо Куарешма също беше изгонен с червен картон. Така Порто отпадна безславно, а на финала Бенфика ще играе с Рио Аве, който елиминира Брага.

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)