2. - Други
  3. Бешикташ с първа победа след 3:1 над Анкарагюджу

Бешикташ с първа победа след 3:1 над Анкарагюджу

Отборът на Бешикташ записа първа победа за новия сезон в шампионата, след като тази вечер се наложи трудно с 3:1 над тима на Анкарагюджу.

Отборът на Бешикташ записа първа победа за новия сезон в шампионата, след като тази вечер се наложи трудно с 3:1 над тима на Анкарагюджу. Срещата се игра на стадион „Инюню” и бе от програмата на 2-ия кръг на турската Суперлига.

Двубоят започна добре за домакините, които излязоха напред в резултата в 37-ата минута, когато точен бе Сидней. В 53-ата обаче, Тисдел възстанови статуквото, след което тимът на гостите се прибра плътно в своята половина, чакайки възможностите си на контраатака.

Бешикташ пък опитваше с всички сили отново да се добере до аванс и усилията на домакините дадоха резултат в 81-ата минута, когато Сидней вкара втория си гол в мача. До края имаше време за още едно попадение, което падна в 89-ата минута, а негов автор бе Пектемек, който оформи и крайното 3:1.

След успеха домакините вече имат актив от 3 точки и се намират на 6-о място във временното класиране, докато тимът на Анкарагюджу е 15-и с 0 точки.