2. - Други
  3. Без да се напряга, ПСЖ попиля Анже с 5:1 (ВИДЕО)

Без да се напряга, ПСЖ попиля Анже с 5:1 (ВИДЕО)

Ди Мария вкара два гола, Ибра вече има 17 в 17 мача

Анхел ди Мария вкара два гола, а Пари Сен Жермен взе поредния скалп в Лига 1 и разгроми Анже с 5:1 на „Парк де Пренс” в 22-ия кръг. Шампионите бяха без контузените Тиаго Силва, Маркиньос и Пасторе, както и Верати, но това хич не им попречи.

Ван дер Вийл направи пропуск, но постоянният натиск на ПСЖ даде резултат. Матюиди отне от Кеткеофомфон, намери Ибрахимович вдясно и шведът вкара за 1:0 с нисък удар и рикошет от Ромен Томас за 17-ото си попадение в 17 срещи в първенството.

Кевин Трап направи едва след това първото си спасяване в мача, а 5 минути преди почивката  Ван дер Вийл сви от фланга за Лукас Моира и бразилецът направи 2:0.

Ван дер Вийл направи класика в 54-ата минута след хубава комбинация с участието на Ибрахимович, Ди Мария и Матюиди. Десният бек само засече отблизо на втора греда след центриране.

Капел с воле от 20-ина метра вкара почетен гол за Анже, след като защитата на парижани не съумя да изчисти корнер.

ПСЖ обаче нямаше спирка и Ди Мария набързо върна трите гола аванс. Лукас намери аржентинеца и той с блестящо воле направи 4:1.

В средата на втората част Ди Мария копна елегантно над вратаря за 5:1, а до края ПСЖ просто проведе една лека тренировка.

ПСЖ вече стигна кота 60 точки и води с цели 24 пред втория Монако. Анже е 4-ти с 34.