2. - Други
  3. Бордо 2-и след 1:0 над Марсилия

Бордо 2-и след 1:0 над Марсилия

Бордо се изкачи на второ място във временното класиране на Лига 1, след като се наложи с 1:0 над Олимпик Марсилия в дербито, и последен мач от 13-я кръг на френския шампионат.

Лидерът Лион и Бордо единствени от челната шестица спечелиха мачовете си от този кръг. По този начин Лион е с 25 точки, Бордо с 24, пред ПСЖ и Марсилия с 23. Лион и Марсилия обаче имат да играят и отложен мач от 10-я кръг помежду си, на 28 ноември, който може наново да размести пластовете на върха.

Йоан Гуфран донесе победата на Бордо с попадението си в 52-та минута, а Марсилия доигра последните секунди с човек по-малко, след като Лукас Мендес като последен в защита спря атака на домакините, и бе изгонен директно.

В друг мач от Лига 1 по-рано в неделя, Ница се наложи също с 1:0 над Тулуза, с единствено попадение на Дарио Цвитанич в 60-та минута.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор