2. - Други
  3. Бордо спечели трета поредна победа в Лига 1

Бордо спечели трета поредна победа в Лига 1

Бордо спечели трета поредна победа във френското първенство по футбол, след като се наложи с 1:0 над Лил и се завърна в битката за квота от европейските клубни турнири.

"Жирондинците" са шести в класирането на Лига 1 с актив от 27 точки, колкото има и шестият Олимпик Марсилия.

Полузащитникът Ландри Нгуемо стреля от далечно разстояние в 27-та минута, след като топката се отклони от защитника Симон Каяер и излъга вратаря Винсънт Енеама, който не беше допускал попадение в своята мрежа в последните 11 мача от френското първенство.

С това "песовете" пропуснаха да спечелят важни точки в битката за титлата и изостават с четири пункта от Пари Сен Жермен.

Бордо остана с десет души на терена след червения картон на Максим Пундже в 58-та минута, но тимът удържа победата в 17-ия кръг на Лига 1.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор