2. - Други
  3. Босна и Херцеговина стартира квалификациите ударно (видео)

Босна и Херцеговина стартира квалификациите ударно (видео)

В първия си мач от квалификациите за Мондиал 2014 Босна и Херцеговина разпиля Лихтенщайн с 8:1

Националният отбор на Босна и Херцеговина започна с гръм и трясък участието си в квалификациите за Световното първенство през 2014-та година. В първия си мач от група „G” Босна и Херцеговина постигна победа с убедителното 8:1 като гост на Лихтенщайн.

Срещата се игра на стадион „Рейнпарк” във Вадуц, а резултатът бе 4:0 в полза на гостуващия тим още на почивката на мача. Мисимович откри резултата в 26-ата минута, след като бе намерен от Салихович и преодоля стража на домакините. В 31-ата минута Мисимович отбеляза второто си попадение в мача и по този начин направи резултата 2:0. До почивката гостите отбелязаха още два гола, като и двете попадения бяха дело на Ибишевич. Така след 45 минути игра Босна и Хергеговина водеше на Люксембург с 4:0.

Един Джеко отбеляза петия гол за гостуващия тим почти веднага след подновяването на играта през второто полувреме. Лихтенщайн върна един гол в 61-ата минута, когато Кристен намали на 1:5.

До края на двубоя гостите достигнаха до още три попадения. Два гола наниза Един Джеко, а един – Ибишевич. Така Босна и Херцеговина спечели мача с 8:1, а с хеттрик се отчетоха Един Джеко и Ведад Ибишевич.

Останалите тимове в група „G” са Гърция, Словакия, Латвия и Литва.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор