2. - Други
  3. Дебютен гол на Олебас донесе победа на Гърция срещу Ейре

Дебютен гол на Олебас донесе победа на Гърция срещу Ейре

"Елините" победиха с типичното за себе си 1:0 ирландците на Трапатони насред Дъблин

Гърция постигна минимална победа и в своя типичен стил победи Ирландия като гост с 1:0 в Дъблин.

Двамата селекционери Джовани Трапатони и Фернандо Сантош бяха взели мача на сериозно и заложиха на силни стартови състави.

Мачът започна обещаващо за ирландците, които играеха с повече агресия и амбиция, но това не смути гостите.

Гърците в своя типичен стил издебнаха подходящия момент и нанесоха един, но напълно достатъчен удар в мача.

Самарас и Олебас направиха добро двойно подаване и с хубав шут играчът на Олимпиакос вкара първия си гол с националната фланелка в своя 10-ти мач за „елините”.

В края на частта Роби Брейди провери рефлекса на гръцкия страж Карнецис, но той внимаваше.

След почивката гостите дадоха отново инициативата в ръцете на своя домакин, но се бранеха отлично. В последните 20 минути Ейре играеше предимно в половината на съперника, но така и не създаде нито едно чисто голово положение за изравняване и Гърция спечели мача.
Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор