2. - Други
  3. Деветима от Рен подчиниха ПСЖ насред „Парк де Пренс” (видео)

Деветима от Рен подчиниха ПСЖ насред „Парк де Пренс” (видео)

Вижте всички резултати от 13-ия кръг на Лига 1

Водачът във френската Лига 1 Пари СЖ загуби изненадващо у дома от Рен с 1:2 в среща от 13-ия кръг на първенството, макар да завърши двубоя с двама души повече на терена.

Мачът на „Парк де Пренс” започна страхотно за гостите, след като още в 14-ата минута Ромен Алесандрини се разписа за 0:1 и смълча феновете на домакините.

В 21-ата минута аржентинецът Хавиер Пасторе даде чудесно извеждащо подаване към бразилеца Нене, който възстанови статуквото – 1:1.

Пет минути по-късно Костил получи втори жълт и съответно червен картон, за да останат гостите с човек по-малко на терена.

До края на полувремето играчите на Карло Анчелоти се опитаха да направят и пълен обрат, но увлечени в атака сгрешиха фатално в защита в 35-ата минута, когато Жулиен Фере вкара за 1:2 и отново даде аванс на бретанците.

Въпреки многобройните си опити да стигнат поне до изравнително попадение след почивката, домакините в крайна сметка загубиха.

В 52-ата минута те вече бяха с двама души повече на терена, тъй като и Жан Макун от гостите получи червен картон, но въпреки това не успяха да стигнат поне до точката.

След загубата си ПСЖ остава начело във временното класиране с 23 точки, а Рен вече е на четвърта позиция с 22 пункта.