2. - Други
  3. Динамо Москва победи Кубан и остана в борбата за титлата в Русия

Динамо Москва победи Кубан и остана в борбата за титлата в Русия

Динамо (Москва) остана в битката за титлата в Русия. В първия кръг от плейофната фаза "бяло-сините" победиха на "Арена Химки" гостуващия Кубан с 2:1.

Динамо поведе с головете на Игор Семшов и Алексанадър Кокорин, но Роман Бугаев вкара почетно попадение за Кубан минути преди края.

Това е втора победа за московчани над тима от Краснодар, след като в редовния сезон отборите си размениха по един домакински успех.

В класирането Динамо е на трето място, с 58 точки. Лидери са Зенит (62 т.) и ЦСКА (59 т.), които не спечелиха своите мачове от 31-ия кръг. Кубан остава на 7-о място в подреждането на първата осмица с 49 точки.

Московското дерби между четвъртия и петия във временното класиране - Спартак и Локомотив, приключи с успех за домакина Спартак с 2:0.

Точни за момчетата на Валерий Карпин бе нигерийският нападател Емануел Еменике. Стрелецът, дошъл в Москва от турската Суперлига срещу сумата от 10 млн. евро това лято, вкара четвъртото си попадение в последните три мача в 26-ата минута, а петото – секунди преди почивката.

Така Спартак събра 55 точки в своя актив и дръпна с три на Локомотив, но продължава да изостава на също толкова от друг столичен клуб – Динамо.