2. - Други
  3. Франция и Белгия не успяха да се победят в контрола

Франция и Белгия не успяха да се победят в контрола

Двубоят завърши 0:0 след доста пропуски и от двете страни

Отборите на Белгия и Франция завършиха наравно 0:0 в контролна среща. Двата отбора не успяха да си отбележат гол, но опасностите пред двете врати не липсваха.

По-опасните положения през първото полувреме бяха за тима на Белгия. Още в деветата минута домакините имаха възможност да поведат, но Еден Азар се засуети и топката му бе избира от Гаел Клиши. В 38-ата минута Кевин де Брюн също имаше възможност да открие резултата, но не успя да се нагласи добре и ударът му не попадна в очертанията на вратата.

В края на полувремето Бензема пропусна най-чистото положение за Франция. Нападателят на Реал (Мадрид) получи пас от Рибери, но завършващият му удар не се получи.

В 53-тата минута Белгия удари греда. Лукаку проби много добре и навлезе в наказателното поле, но стреля слабо. Това позволи на Уго Лорис да докосне топката толкова, че тя да се отбие в дясната му греда и да не влезе във вратата му.

В 66-ата минута отново Бензема пропусна. След центриране на Рибери, топката рикошира във Фелайни и папдна в нападателя на „кралския клуб“. Той овладя, но Куртоа бързо се усети, скаси ъгъла и успя да съхрани равенството.

В края на двубоя и Жиру направи пропуск след удар от воле. И двата отбора имаха своите шансове и въпреки че не отбелязаха, оставят добри впечатления, които ще видим дали ще се опровергаят още след няколко дни, когато дойде време за квалификациите.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор