2. - Други
  3. Хеттрик на Ибра изстреля ПСЖ на 5 точки пред Монако (ВИДЕО)

Хеттрик на Ибра изстреля ПСЖ на 5 точки пред Монако (ВИДЕО)

Златан се развихри и вкара всички голове за 3:1 над Ница у дома

Златан Ибрахимович избухна с хеттрик за 3:1 в полза на ПСЖ срещу Ница в 13-ия кръг на Лига 1 и поне временно шампионите са с 5 точки чист аванс на върха преди мача на преследвача Лил.

Парижани откриха резултата в 39-ата минута. Ван дер Вийл центрира силно отдясно към втора греда, вратарят Веронезе се размина с топката и Ибрахимович зад него подложи крак, за да насочи в празната мрежа за 1:0.

Единсон Кавани беше изведен зад защитата в 57-ата минута и вратарят го спъна при опита му да го заобиколи. Златан без да се колебае прати от бялата точка в долния ляв ъгъл – 2:0.

Гостите върнаха едно попадение 20 минути преди края. Избита топка от корнер бе върната пак отдясно, последва ниско прострелно центриране и Пейчинович на задната греда отблизо не сбърка за 2;1.

Само 6 минути по-късно Ибра оформи хеттрик след пас на Лукас Моура и отказа Ница от помислите за точка. С този хеттрик Ибра вече има 8 гола в Лига 1 през сезона и сериозно подгони лидерите Кавани и Фалкао, които са с по 9.

ПСЖ е лидер с 31 точки, Лил и Монако имат по 26 след тях, но „песовете” гостуват на Гингам по-късно тази вечер.
Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор