2. - Други
  3. Истински голов трилър в дербито на Френската Ривиера

Истински голов трилър в дербито на Френската Ривиера

Ница се класира за 1/8-финалите за Купата след 5:4 над Марсилия

Отборът на Ница победи Олимпик Марислия с 5:4 в истински голов трилър в мач от турнира за Купата на Франция. На „Стад Велодром” феновете станаха свидетели на цели девет попадения и, въпреки че домакините поведоха още в третата минута на двубоя, „орлетата” обърнаха мача и се класираха за 1/8-финалите.

Андре-Пиер Жиняк изведе ОМ напред в резултата още в третата минута, но само две по-късно Алекси Босети изравни. В 18-ата минута „орлетата” поведоха след гол на Неал Мопе, като и тяхната преднина не трая дълго. В 24-тата Флориан Товен бе точен за 2:2. Сюлейман Диавара обаче позволи на гостите да се оттеглят с гол аванс на почивката, след като си отбеляза автогол в добавеното време на първата част.

Малко след подновяването на играта бе отсъдена дузпа в полза на Ница, която Кевин Брюлс превърна в гол. Марсилци успяха да се върнат в двубоя с нов гол на Жиняк в 58-ата минута.

Последните два гола паднаха в самия край на двубоя. Две минути преди изтичането на редовните 90 Фабрис Абриел направи резултата 5:3 в полза на „орлетата”, а до края имаше време само за Сюлейман Даивара, който се реабилитира за автогола, който си отбеляза, оформяйки крайното 5:4.