2. - Други
  3. Късен гол донесе победа на Спартак Москва срещу Зенит в руското дерби

Късен гол донесе победа на Спартак Москва срещу Зенит в руското дерби

Лидерът в първенството на Русия загуби с дузпа в края на мача

Лидерът в първенството на Русия Зенит (Санкт Петербург) претърпя първа загуба този сезон – с 0:1 от деветкратния шампион на страната /бел. ред.: 9 титли на Русия и 12 на СССР/ Спартак Москва.

Халфът Дмитри Комбаров отбеляза единствения гол за столичани две минути преди края на мача. Срещата бе интересна и се игра на високи обороти. В по-голямата част от нея играчите на Зенит обаче бяха тези, които търсеха попадение и организираха опасни атаки. Едва в последната четвърт на двубоя момчетата на Валери Карпин успяха да изравнят играта. Така се стигна и до 88-ата минута, когато Ари изработи дузпа за своя отбор, след като бе спънат от Бруно Алвеш. Зад топката застана щатният изпълнител на наказателни удари Комбаров, който изведе своя отбор напред и хвърли в екстаз феновете на „Лужники“ в хладната московска вечер.

Въпреки поражението обаче Зенит остава лидер в класирането в Русия с 57 точки от 24 мача, с 6 повече от защитаващия титлата си Рубин Казан, който е и с мач повече.

ЦСКА Москва, който извъртя 0:0 с местния съперник Динамо, заема третата позиция с 50 точки, с мач по-малко, докато най-популярният отбор в държавата – Спартак, е четвърти. Московският отбор все още има някакви илюзорни шансове да се добере до участие в Шампионската лига следващия сезон, ако съкрати 7 точки на ЦСКА в оставащите 5 кръга. Това обаче едва ли е възможно да се случи, тъй като „червено-белите“ имат гостуване на Рубин, а последния кръг ще играят именно голямото дерби с "армейците" като гост.