2. - Други
  3. Комшийският Стяуа издуха конкуренцията (ВИДЕО)

Комшийският Стяуа издуха конкуренцията (ВИДЕО)

Румънците вече мислят за следващата фаза на Лига Европа, Копенхаген падна от Щутгарт

Отборът на румънския Стяуа надделя с 2:1 като гост на норвежкия Молде в двубой от 4 кръг на груповата фаза на надпреварата Лига Европа. Съседите успяха да победят северния си съперник у дома в среща от група "Е", както това направиха преди две седмици в Букурещ. След успеха Стяуа вече има цели 10 точки от 4 мача и може да мисли за следващата фаза на турнира.

Още в 21-та минута Кристиан Танасе подаде на Александру Чипчиу, който вещо откри за 1:0. Около четвърт час по-късно Ясмин Латовлевичи удвои отново след асистенция на Танасе и на практира показа на съперника, че слабото му място е известно на румънците.

В следващите минути домакините се опитаха да променят статуквото, но сякаш атаките на състава на бившия футболист на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер не бяха достатъчно остри. В 56-та минута Даниел Чукву намали на 1:2, но до повече попадения не се стигна.

В друг сблъсък от същата група датският Копенхаген бе пречупен в края от немския Щутгарт. В 76-та минута "швабите" откриха чрез Ведад Ибишевич, а в 90-та Мартин Харник оформи крайното 2:0. След днешните срещи лидер в групата е Стяуа с 10 точки пред Щутгарт с 5 и Копенхаген с 4. Последен е Молде с 3 и на практика все още всички тимове имат шансове да продължат напред.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор