2. - Други
  3. "Кучетата" с трета поредна победа в Лига 1

"Кучетата" с трета поредна победа в Лига 1

Лил се наложи над Валансиен с 1:0 и усеща Шампионската лига

Лил победи с минималното 1:0 Валансиен в мач от 33-тия кръг на френската Лига 1. Това е трети пореден успех за "кучетата" в първенството, като тимът на Рене Жирар няма поражение в елита на Франция в 10 поредни срещи.

Единственото попадение на "Лил Метропол" отбеляза резервата Дивок Ордижи в 70-ата минута. Нападателят на домакините влезе в игра в 56-ата минута и само 14 по-късно донесе победното попадение.

"Кучетата" продължават успешното си преследване на място в зона "Шампионска лига", като в момента се намират на третата позиция с 63 точки, на осем от четвъртия Сент Етиен, но имат и мач повече.

Валансиен остава в зоната на изпадащите с 29 точки, на шест от първия отбор над чертата - Евиан - който има и мач по-малко.

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)