2. - Други
  3. Летящ старт за Марсилия в Лига 1 (ВИДЕО)

Летящ старт за Марсилия в Лига 1 (ВИДЕО)

Новото попълнение Димитри Пайет бележи два гола в дебюта си при 3:1 срещу Гингам навън

Марсилия на треньора Ели Боп направи летящ старт на сезона във френската Лига 1 и победи новака Гингам с 3:1 в последна среща от първия кръг. С два гола се отчете новото попълнение Димитри Пайет, който дойде през лятото от Лил.

Марсилци вкараха три гола в първите 16 минути и рано решиха мача на „Стад ду Рудуру” в Гингам.

Само две минути бяха нужни на гостите да открият головата си сметка в тазгодишния шампионат. Андре Аю напредна малко вляво, вратарят Мамаду Самаса изби ниския му удар, но кошмарът на родния ЦСКА - Андре Жиняк достигна топката и пред защитник добави за 1:0.

След още две минути пак Андре Аю центрира ниско отляво, двама бранители се разминаха и топката стигна до Пайет, който с едно докосване прати в долния ляв ъгъл - 2:0.

В 16-ата минута Гигнам се отърва след корнер, после Самаса спаси силен шут отдясно, но защитата пак заспа и Пайет довкара – 3:0.

В 52-ата минута централният нападател на Гингам Мустафа Ятабаре изпусна дузпа, но се реваншира в 74-ата, когато намали на 1:3, но голът се оказа само почетен и Марсилия си взе трите точки.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор