2. - Други
  3. Лидерът ЦСКА Москва логично победи аутсайдера Криля Советов (ВИДЕО)

Лидерът ЦСКА Москва логично победи аутсайдера Криля Советов (ВИДЕО)

ЦСКА Москва отново се откъсна със 7 точки на върха в Русия

Лидерът в руската Премиер лига ЦСКА Москва постигна 12-ата си победа от 17 мача в шампионата и се откъсна на върха със 7 точки пред втория Зенит. Московчани биха с 2:1 Криля Советов, където мрежата пази бившият страж на Славия и ЦСКА Райс М’Боли.

Днес в руската столица „армейците” изковаха успеха през първата част, когато паднаха и трите гола в мача. Първи се разписа Сейду Думбиа в 16-ата минута. Тогава след късо изпълнение на корнер, Кейсуке Хонда намери с пефектно центриране голмайстора и той не сгреши с глава от границата на малкото наказателно поле за 1:0.

В края на полувремето двата отбора си размениха по един бърз гол. В 39-ата минута японецът Хонда, който иска да напусне ЦСКА, препарира М’Боли след перфектно изпълнение на пряк свободен удар във вратарския ъгъл. Райс М’Боли обаче погрешно направи крачак в другата посока и кълбото се оплете в мрежата му – 2:1 за водача в класирането.

Все пак в 42-ата Криля Советов върна едно попадение след груба грешка в отбраната на домакините. Приемов опита остро центриране отдясно, Думбиа и Березутски се разминаха с топката по комичен начин и вместо да я изчистят я оставиха да влезе в мрежата на безпомощния Игор Акинфеев.

Така резултатът стана 2:1 на почивката, а преди да е изтекъл и час игра Криля остана с човек по-малко след червен картон, който получи Таранов. До края ЦСКА натискаше за трети гол, но шансът не бе на страната на „армейците”, докато в намален състав гостите пробваха епизодични контри, които не бяха голям проблем за ЦСКА.

След тази победа ЦСКА Москва отново е цели 7 точки на върха пред втория Зенит. Столичани имат 40 точки, а момчетата на Лучано Спалети едва 33. Криля Советов пък остава закотвен на дъното с едва 11 точки от 17 мача, а ртайс М’Боли е допуснал цели 26 гола в мрежата си.