2. - Други
  3. Лил надигра категорично Монпелие

Лил надигра категорично Монпелие

Отборът на Лил записа разгромен успех с 4:1

Тимът на Лил записа категоричен успех с 4:1 над гостуващия Монпелие в мач от 19-я кръг на Лига 1. Домакините надиграха категорично своя съперник, създавайки повече голове положения, от които реализираха цели четири.

Съставът на Лил поведе с 2:0 още преди почивката на мача. В 24-та минута 24-годишният нападател Нолан Ру даде преднина за своя тим след асистенция на Димитри Пайе. Малко преди двата състава да се оттеглят на почивка обаче именно крилото на домакините, който подаде головия пас за първото попадение вкара за 2:0.

Монпелие усложни ситуацията си в края на първата част, след като остана с човек по-малко заради червен картон на Белханда.

През второто полувреме отново Нолан Ру прояви атакуващите си възможности, след като направи резултата класически за 3:0. В 74-та минута домакините си осигуриха изключително комфортната преднина от 4:0, благодарение на Мендес.

Малко преди края на мача, в 82-та минута гостите все пак се отчетоха с почетно попадение. Сюлейман Камара оформи крайното 4:1.

След категоричния успех, Лил заема 5-о място във временното подреждане на Лига 1 с 29 точки, Монпелие в на 11-а позиция с 26. Лидер в класирането на Франция е ПСЖ с 38 пункта.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор