2. - Други
  3. Лил се изкачи на върха на Лига 1 след мач - спектакъл срещу Лориен

Лил се изкачи на върха на Лига 1 след мач - спектакъл срещу Лориен

Домакините от Лил победиха с 6:3 гостуващия тим на Лориен

Отборът на Лил победи Лориен с 6:3 у дома в голов спектакъл от 16 кръг на Лига 1, който позволи на домакините да излязат на върха на класирането в Лига 1. Мачът беше отложен от вчера за днес поради снежната покривка на стадиона на домакините.

Гамейро откри резултата в полза на гостите от Лориен още в 6-та минута, но футболистите на Лил стигнаха до пълен обрат до 18-та минута с голове на Соу и Бака от дузпа. Гамейро изравни резултата с второто си попадение в мача, но Соу даде нова преднина на домакините в 49-та минута.

Играчите на Лориен отново изравниха осем минути по-късно чрез Китамбала, но само минута по-късно Лил пак водеше, този път с гол на Жервиньо. Соу оформи хеттрика си в 82-та минута, а шест по-късно Фро вкара последното, девето попадение в мача. С трите точки Лил излезе еднолично на върха с актив от 28 точки - с една повече от втория Рен, докато Лориен са 12-ти с 21 точки.