2. - Други
  3. Лион излезе начело във Франция след успех над Аячо

Лион излезе начело във Франция след успех над Аячо

Лориен срази Рен като гост

Отборът на Лион победи с 2:0 като домакин Аячо в мач от 5-ия кръг на френската Лига 1. Срещата се проведе на „Стад Жерлан”, а домакините излязоха с гол напред в резултата в 25-ата минута, когато точен за 1:0 бе Ловран.

Крайното 2:1 бе оформено от Лисандро Лопес четвърт час преди края на редовното време.

След тази победа Лион излезе начело в подреждането и е с актив от 13 точки. Аячо е на 14-то място с 5 точки.

В друг мач от кръга, игран по-рано днес, Лориен спечели с 2:1 като гост на Рен. Траоре откри в полза на Лориен в 24-ата минута, а малко след като изтече половин час игра от началото на мача, Бака от състава на гостите бе изгонен. Въпреки че остана с десет души на терена, в края на първата част Лориен достигна до втори гол, който отново бе дело на Траоре.

В 55-ата минута гостите останаха с девет души на терена, след като и Одард също видя картона с червен цвят. В 72-ата минута Питройпа намали на 1:2, а малко след това Диара от състава на Рен също бе изгонен от игра. До края на срещата Рен не можа да се добере до равенството и загуби с 1:2.

След тази победа Лориен се намира на 3-ото място с 11 точки. Рен е 18-ти с 3.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор