2. - Други
  3. Лион със знаменит обрат за Купата на Франция

Лион със знаменит обрат за Купата на Франция

Лориен водеше с 2:0 над тима на Олимпик, но след продължения гостите победиха с крайното 4:2

Отборът на Олимпик (Лион) постигна страхотен обрат от 0:2 срещу тима на Лориен в мач от полуфиналите на Купата на Франция. Лионци се класираха на финала след драма срещу съперник, който ги водеше с два гола 20 минути преди края на срещата.

През първото полувреме нямаше голове и изглеждаше, че срещата ще се развие доста скучно до края. Втората част обаче бе пълна противоположност на първата.

В 59-та минута Иносан Емегара откри за домакините след асистенция на Алекси Ромао, а само десет минути по-късно Кевин Моне-Паке покачи на 2:0.

По всичко личеше, че изходът на сблъсъка е победа за домакините, но очевидно не така мислеха футболистите на Лион. В 80-та минута Александр Лаказет намали на 1:2, давайки надежда на своите съотборници за нещо повече.

Джими Бриан явно бе окрилен от гола на Лаказет и в 90-та минута с глава вкара за 2:2 след центриране на Клемен Грение. След изравняването футболистите на Олимпик повярваха, че могат да постигнат победата и се хвърлиха с всички сили в двете продължения по 15 минути.

В 102-та минута Бафетимби Гоми вкара за 3:2 и хвърли привържениците на Лион в екстаз. След обрата тимът на Лориен изглеждаше тотално променен и по всичко личеше, че Джими Бриан и компания ще се класират на финала.

В последната 120-та минута на мача Мишел Бастос асистира на Лаказет за крайното 4:2, което изстреля победителя към финала. За Купата на Франция Лион ще играе срещу победителя от мача Марсилия - Ница, който ще се играе на 1 февруари.