2. - Други
  3. Лион удържа Троа и си уреди среща с ПСЖ на финала (ВИДЕО)

Лион удържа Троа и си уреди среща с ПСЖ на финала (ВИДЕО)

"Хлапетата" биха втородивизионния тим с 2:1 на "Стад Жерлан" и чакат ПСЖ на финала за Купата на Лигата

Лион се класира за финала в турнира за Купата на Лигата във Франция след домакински успех с 2:1 над втородивизионния Троа. Голове на Лаказет и Гомис уредиха среща на „хлапетата” с ПСЖ на финала. Вчера парижани биха Нант с 2:1 в първия полуфинал с два гола на Златан Ибрахимович.

Максим Гоналон напредна отдясно и върна леко назад за Александър Лаказет в 16-ата минута и младият нападател не се бави преди да опъне мрежата за 1:0. До този момент Троа играеше много добре, но попадението разколеба гостите.

Само 11 минути след първия гол, „хлапетата” удвоиха. Мвуемба хитро пусна за Лаказет, той изведе Джими Брианд, който пусна успоредно на голлинията и Бафетимби Гомис засече на първа греда за 2:0.

Гомис изпусна нов шанс, а вратарят на Лион Антони Лопес извади над гредата воле на Ниве.

Троа натисна и се върна в мача 10 минути преди почивката. Лошо изчистена топка след корнер позволи на Ксавие Тиаго отблизо да се разпише под гредата за 2:1. Това беше първи гол на Тиаго за отбора от 13 месеца насам!

След почивката Брианд вкара с глава след центриране на Лаказет, но голът беше отменен заради засада. После Бен Калафа опита да спечели дузпа за Троа, но съдията не се върза на номера.

До края Троа хвърли всичко в атака, но Лион удържа натиска и се класира за финала, където ще играе с френския шампион ПСЖ.
Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)