2. - Други
  3. Мъка за Русия и победа над Азербайджан с измислена дузпа (+ВИДЕО)

Мъка за Русия и победа над Азербайджан с измислена дузпа (+ВИДЕО)

Македонски рефер подари дузпа на "Сборная" при 1:0 в Москва

Русия много трудно спечели с 1:0 срещу Азербайджан и вече има 4 победи от 4 мача в Група “F” на световните квалификации за Мондиал 2014 в Бразилия.

На „Лужники” в Москва македонският съдия Александър Ставрев изигра главна роля в най-решаващия момент от мача.
След куп пропуски азерите удържаха 0:0 до 84-ата минута, когато бяха ощетени фатално.

Руският селекционер Фабио Капело пусна в игра през втората част Владимир Бистров. Резервата излъга един бранител по десния фланг в 84-ата минута, тръгна към наказателното поле и бе фаулиран.

Главният рефер Ставрев посочи бялата точка, но от повторенията се видя, че нарушението е извършено извън наказателното поле.

Роман Широков хладнокръвно прати вратаря в грешния ъгъл от 11 метра и донесе победата с 1:0.

Русия е лидер в групата с 12 точки, Азербайджан остава с една. По-късно в тази група Португалия приема Северна Ирландия.
Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор