2. - Други
  3. Марсилия с много важен успех над Рен (видео)

Марсилия с много важен успех над Рен (видео)

Олимпик (Марсилия) се наложи с 2:0 над Рен като гост в мач между преки съперници за титлата във Франция

Отборът на Олимпик (Марсилия) постигна много важна победа с 2:0 като гост на Рен в мач от 27 кръг на френската Лига 1. Головете за гостите отбелязаха Луа Реми в 24-та минута на двубоя и Лучо Гонзалес десет минути преди края на редовното време.

Сблъсъкът започна с натиск на домакините от Рен, но марсилци се съвзеха бързо и съумяха дори да поведат в 24-та минута чрез Луа Реми, който получи топката от Деде Айе.

Стефан Далма от домакините опита да изравни със силен удар няколко минути по-късно, но топката излезе в аут. Преди края на първата част Жером Лерой също стреля към вратата на Олимпик, но без успех.

През второто полувреме нещата продължиха да се развиват повече в централната зона на терена и нямаше голови положения, с изключение на удари от далечна дистанция от страна на Екоко и Букари.

Гостите обаче се бранеха добре и не оставяха футболистите на Рен да използват празните пространства. В 80-та минута Лучо Гонзалес вкара попадение за 2:0 след пас на Жордан Айе и оформи крайният резултат.

Трите точки, спечелени днес, са много важен плюс за тима от крайбрежния град. Сега Марсилия има 48 точки и е на 3-та позиция в класирането. На второ място е Рен с актив от 49, колкото има и водача в таблицата Лил (Лил има мач по-малко).