2. - Други
  3. Марсилия съхрани евро надежди след 4:2 срещу Лион (ВИДЕО)

Марсилия съхрани евро надежди след 4:2 срещу Лион (ВИДЕО)

Олимпик Марсилия разби Лион с 4:2 на „Стад Велодром” и се доближи само на 2 точки от Les Gones в борбата за квалификациите в Лига Европа.

Домакините влязоха в мача, осъзнавайки ясно, че една евентуална загуба би сложила край на техните мераци за евротурнирите.

Голове на Сюлейман Диавара, Флориан Таувин и два на Андре Жиняк помогнаха на ОМ да скъси разликата с Лион преди оставащите два мача в Лига 1.

Марсилия взе бърз аванс от два гола в първите 30 минути, като Диавара откри резултата, докато Таувин удвои преднината малко преди първия половин час.

Гол на Арнолд Мвуемба пет минути преди почивката върна надеждите на Лион за второто полувреме.

След подновяването на играта обаче ролите в Марсилия се размениха, като дойде ред и на Жиняк. Със своите два гола в 48-ата и 57-ата минути той отчая гостите. Те успяха да вкарат късен почетен гол чрез Бафетимби Гомис.

Лион остана със своите 58 точки на 5-ото място, с 5 по-малко от 4-ия Сент Етиен и мястото даващо право на участие в Лига Европа. Марсилия е с 56 на 6-ото.

12
Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)