2. - Други
  3. Марсилия се издъни у дома с Ница - 2:2 (ВИДЕО)

Марсилия се издъни у дома с Ница - 2:2 (ВИДЕО)

Отборът на Олимпик Марсилия не успя да победи Ница в дербито на Южна Франция от 12-ия кръг на Лига 1. Срещата бе изпълнена с много спорни положения, два гола от засада, две отменени попадения за Ница и пропусната дузпа от ОМ.

В средата на първата част Марсилия пропусна да открие резултата от дузпа, след като Давид Оспина спаси удара на Матийо Валбуена. В края на полувремето все пак Андре Аю вкара с глава, но повторенията показаха, че при паса на Валбуена нападателят бе в засада.

В началото на второто полувреме Ница се активизира и попадение за "орлетата" не бе зачетено, след като удар на Дарио Цвитанич бе избит малко зад голлинията от бранител на ОМ.

Все пак аржентинецът изравни малко след това, засичайки с глава топката във вратата на Манданда. След попадението Ница отново бе по-активният тим и техен гол бе отменен заради засада на Цвитанич. В средата на полувремето обаче Марсилия успя да стигне до второ попадение.

Валбуена се реваншира за пропуска си от бялата точка, след като довкара една избита от Оспина топка от голлинията.

В последните минути на мача Ница съумя да стигне до изравняване. Младият Алекси Босети бе изведен на стрелкова позиция и при последвалото меле Фабрис Абриел успя да вкара тима за 2:2. При паса към Босети обаче също се оказа, че има засада, която не бе отсъдена.

Така Марсилия събра 23 точки и заема първо място в подреждането. Ница пък записа седмо равенство и вече има 13 точки и заема 14-о място.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор