2. - Други
  3. Мбапе се развихри, ПСЖ отнесе Лион (ВИДЕО)

Мбапе се развихри, ПСЖ отнесе Лион (ВИДЕО)

Шампионите на Франция продължават със 100-процентов актив

Пари Сен Жермен продължава да е със 100-процентов актив и след IX кръг на френското първенство. Шампионите отнесоха като домакини Лион с 5:0 и вече са с 8 точки аванс пред втория Лил. В герой за парижани днес се превърна Килиан Мбапе, който реализира цели 4 попадения.

ПСЖ поведе още в 9-ата минута. Вратарят на гостите фаулира Мбапе в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Неймар бе точен за 1:0.

В 32-ата минута шампионите останаха с човек по-малко. Пресел Кимпембе извърши груб фаул в средата на терена и бе изгонен директно. Неговата съдба пък бе последвана и от футболиста на Лион Люка Тусар. По този начин съперниците завършиха мача с по 10 души.

В 52-ата минута гредата спаси ПСЖ от попадение, а в ответната атака и Мбапе нацели страничния стълб.

Килиан Мбапе обаче се развихри в следващите минути. Между 61-ата и 69-ата минута той реализира хеттрик, а в 74-ата минута добави и четвърти гол на сметката си.

В края на мача напречната греда спаси парижани от попадение, след удар на Депай.