2. - Други
  3. Могъщ Карлош донесе победата на Анжи над Спартак (Налчик) (видео)

Могъщ Карлош донесе победата на Анжи над Спартак (Налчик) (видео)

Легендарният бразилец Роберто Карлош припомни за най-силните си години и донесе победата на Анжи над Спартак (Налчик) с 2:0 в 12-ия кръг на руската Премиер лига.

Карлош  откри резултата в 19-ата минута. Ветеранът се разписа с удар от фаул, при който топката мина между няколко играчи от двата отбора и заблуди стража. Това бе трети гол за бившия ас на Реал (Мадрид) с екипа на Анжи. Предишните два бяха от дузпи.

През второто полувреме Ян Холенда тотално отчая футболистите на Спартак със втори гол.  В 61-ата минута Карлош пробяга около 30 метра и пусна мек пас към Холенда, който без да се бави опъна мрежата за 2:0.

В друг мач от първенството Том пропусна златна възможност да победи Локомотив (Москва), след като водеше с 2:0 до 74-ата минута. Двубоят започна шокиращо за московчани, когато в 14-ата минута Ренат Янбаев си вкара автогол. Към края на полувремето Кунинков покачи на 2:0 и по всичко личеше, че момчетата на Валери Непомниачи ще се поздравят с трите точки. Уви…

В заключителните минути на срещата Ибричич намали преднината, а Владислав Игнатиев попари домакините в 81-ата минута и донесе точката за своите.

Така, във временното класиране Анжи е на второто място с 22 точки, Спартак (Налчик) е на предпоследната 15-а позиция, а Локомотив и Том за съответно 6-и и 9-и.