2. - Други
  3. Монако загуби две точки в Реймс – 1:1 (ВИДЕО)

Монако загуби две точки в Реймс – 1:1 (ВИДЕО)

Моутоньо вкара красиво от пряк свободен удар, но монегаските позволиха на ПСЖ да ги настигне на върха

Монако загуби две точки след 1:1 при гостуването на Реймс и позволи на ПСЖ да се изравни с монегаските на върха в Лига 1 след 8-ия кръг.
На стадиона в Реймс двата отбора си размениха по един бърз гол и после заключиха двете врати.

Реймс доказа защо няма загуба у дома от началото на сезона и пак се показа като костелив орех. Още в 4-ата минута след продължителна атака на домакините левият бранител Атила Туран центрира меко и Антоан Дево с глава засече към близкия ляв ъгъл за 1:0.

Отговорът на Монако не закъсня и звездите на Раниери изравниха след брилянта солова изява в 13-ата минута. Жоао Моутиньо застана зад топката при пряк свободен удар и успя много красиво да завърти покрай стената в близкия десен ъгъл, където топката се чукна ниско в гредата и намери покой в мрежата за 1:1.

Монако изпусна шансовете си да спечели, въпреки че в края Атила Туран получи два бързи жълти картона и Реймс доигра с човек по-малко.

Монако и ПСЖ са лидери с по 18 точки, но Монако има по-добра голова разлика. Марсилия ги следва по петите със 17.
Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор